SKÓRY L37

W marce L37 stosujemy różnego rodzaju skóry. Starannie dobieramy dostawców z którymi chcemy współpracować.
Zawsze przy wyborze skóry kierujemy się jej jakością i myślimy o tym jak będzie się zachowywać przez kilka sezonów, lat. Produkujemy buty , które nasze klientki noszą latami i dlatego tak ważny jest dla nas dobór odpowiednich jakościowo komponentów.

W naszych kolekcjach stosujemy różne rodzaje skór w zależności od sezonu, który projektujemy. Przykładowo w kolekcjach zimowych nigdy nie używamy skór zamszowych, które są w naszej ocenie zbyt delikatne i mało odporne. Tego rodzaju skóry zastępujemy skórami nubukowymi o wysokiej odporności na czynniki atmosferyczne.

Poniżej przedstawiamy opisy skór, które znajdziecie w naszej ofercie wraz z krótkim instruktarzem jak o te skóry dbać.
Jeżeli pomimo poniższego wyjaśnienia nadal macie wątpliwości co do sposobów pielęgnacji zakupionego obuwia, poprosimy o kontakt z naszą obsługą klienta bok@loft37.pl

I pamiętajcie, że odpowiednie dbanie o buty, stosowanie preparatów pielęgnacyjnych , prawideł utrzyma Wasze obuwie w doskonałej kondycji przez wiele lat!

Skóra zamszowa

Zamsz jest odpowiednio obrobioną odwrotną częścią skóry. Charakteryzuje się strukturą „meszku” o zdecydowanie dłuższym włosiu niż w przypadku nubuku. Posiada wysokie walory estetyczne, jednak wymaga odpowiedniej pielęgnacji w celu uniknięcia zabrudzenia i zniszczenia. Zamsz to bardzo delikatna skóra. Buty wykonane ze skóry zamszowej nosimy zwykle latem i wiosną, ponieważ skóra ta jest delikatna i mało odporna na wymagające warunki atomsferyczne. Poza tym skóra zamszowa to zazwyczaj małe kawałki , których nie można zastosować do butów z wysokimi cholewkami ( no chyba, że jest dużo przeszyć i cięć).Podczas czyszczenia obuwia wykonanego z zamszu uważaj na zbyt mocne ruchy, aby niechcący na trwałe nie uszkodzić powłoki. Pod opisem skóry nubukowej przedstawiamy metody czyszczenia zamszu i nubuku.

Skóra nubuk

Nubuk to miękka, elastyczna skóra pochodzenia najczęściej bydlęcego, cielęcego lub świńskiego. Nubuk przygotowuje się poprzez oszlifowanie wierzchniej strony skóry, podczas gdy zamsz szlifuje się od strony wewnętrznej. Ze względu na krótki meszek, który w dotyku przypomina skórkę brzoskwini, buty z nubuku są bardziej od zamszowych odporne na zabrudzenia jak i wilgoć, a ponadto niezwykle wytrzymałe. Przykładowo zimą buty wykonane z nubuku świetnie się sprawują. Odpowiednio zaimpregnowane nie chłoną wilgoci, świetnie się je czyści również z zabrudzeń typu sól. Z ciekawostek dodamy , że z nubuku produkuje się również podeszwy butów do tańca towarzyskiego!

 

PIELĘGNACJA BUTÓW ZAMSZOWYCH I NUBUKOWYCH

SZCZOTKOWANIE:

Aby zachować zamsz i nubuk w dobrej kondycji konieczne jest systematyczne szczotkowanie tych skór. Należy pamiętać, by robić to delikatnie zgodnie z kierunkiem ułożenia włosia. Błoto ze skór szorstkich należy usuwać po wyschnięciu. Nie każda szczotka nadaje się do czyszczenia skór szorstkich do tego celu używamy specjalnych szczotek do zamszu i nubuku.

CZYSZCZENIE:

Delikatne skóry zamszowe i nubukowe są bardzo podatne na zaplamienia. Pierwotnie piękne, stosunkowo szybko absorbują brud i wilgoć, tracąc swój blask. Jednym ze sposobów usunięcia miejscowych zabrudzeń jest użycie Gumy lub Bloku do czyszczenia skór szorstkich.

IMPREGNACJA (najważniejsza część)

Wodoodporne impregnaty to podstawa dbania o obuwie wykonane z nubuku i zamszu. Koniecznie należy użyć odpowiedniego impregnatu przed pierwszym ,,wyjściem w miasto”.Tego typu skóra nie lubi wilgoci, jej nadmiar sprzyja rozwojowi pleśni. Profilaktyka przede wszystkim.Taką czynność z użyciem odpowiedniego impregnatu zalecamy powtarzać co około 3 tygodnie. Prosimy również, aby pamiętać aby przemoczone buty „ubrane” w prawidła lub wypchane papierem suszyć z daleka od źródeł ciepła w temperaturze pokojowej.

Skóra gładka tzw licowa

Skóry gładkie, inaczej nazywane skórami licowymi lub licowanymi, powstają poprzez odpowiednie wyprawienie wierzchniej warstwy skóry o gładkiej strukturze. Skórę w procesie obróbki pokrywa się różnymi rodzajami wosku, aby osiągnąć określone jej właściwości. Takie skóry są stosunkowo łatwe w pielęgnacji i odporne na brud oraz wilgoć. Oczywiście zalecamy używanie prawideł, które pomogą w utrzymaniu naszego obuwia w doskonałym stanie przez wiele lat.

W naszym sklepie znajdziesz wiele rodzajów skór gładkich m.in. fakturowane, przecierane, kolorowe czy groszkowe.

PIELĘGNACJA BUTÓW WYKONANYCH ZE SKÓRY LICOWEJ:

Brud i kurz usuwamy za pomocą wilgotnej szmatki nasączonej wodą z mydłem. Jeśli mamy do czynienia z zaciekami z soli, najlepiej sprawdzi się ściereczka zanurzona w mleku, ale pozostałości mleka na butach również trzeba usunąć – tym razem za pomocą gąbeczki i wody z mydłem.

Skórę licową połyskliwą najlepiej pielęgnować za pomocą kremów na bazie wosku pszczelego, który wnika w strukturę buta i chroniąc go przed wilgocią, zarazem zapobiega matowieniu i nabłyszcza.

Z kolei skóry matowe wymagają stosowania past, które nie nadają połysku. Po wyczyszczeniu buty ze skóry licowanej należy wypolerować szczotką, aby osiągnęły swój początkowy blask.

Skóra lakierowana

Skóra lakierowana ma gładką i połyskliwą powierzchnię, uzyskaną poprzez nałożenie kilku warstw lakieru. dlatego też podatna jest na zarysowania i uszkodzenia, a kurz jest na niej wyraźnie widoczny.

JAK DBAĆ O BUTY WYKONANE ZE SKÓRY LAKIEROWANEJ?

Warto właściwie zadbać o buty ze skóry lakierowanej, gdyż użycie nieodpowiednich środków może spowodować trwałe uszkodzenia. Nie próbuj stosować popularnych domowych sposobów, jak oliwa, krem do rąk, masło… Najlepiej sięgnąć po specjalistyczne płyny i spreje, które nie tylko usuwają brud, ale i nabłyszczają, albo użyć po prostu ściereczki zwilżonej wodą z mydłem. W przypadku butów wykonanych ze skóry lakierowanej radzimy używać prawideł. Wówczas skóra nie będzie się odkształcać i buty dłużej zachowają idealny wygląd.

Skóra groszkowa

Skóra groszkowa to skóra garbowana, na której wytłoczono drobny groszkowy wzór. Półmatowa lub błyszcząca, gruba, a zarazem miękka. Odporna na brud i uszkodzenia.

Idealna na lata. To rodzaj skóry , który świetnie się starzeje. Można powiedzieć, że im starsza tym piękniejsza. Warto zainwestować w buty wykonane ze skóry groszkowej przeznaczone do codziennego użytkowania ponieważ tego rodzaju obuwie posłuży nam wiele sezonów, jest odporne na warunki atmosferyczne i nie są na nim widoczne zarysowania, obtarcia itd.

JAK CZYŚCIĆ SKÓRĘ GROSZKOWĄ?

Skórę groszkową czyścimy identycznie jak w przypadku skór gładkich.

LOFT37 sp. Z o.o., Aleje Jerozolimskie 49/41, 00-697 warszawa +48 519 898 418 regon: 146681870, sąd rejonowy dla m. St. Warszawy w warszawie, xii wydział gospodarczy krajowego rejestru sądowego pod numerem krs 0000462821, kapitał zakładowy opłacony w całości: 30’000,00zł.