Przeczytaj, jak rodzi się but w L37.

Z pasją, starannością i dbałością o szczegóły. Tworzone w rękach wyspecjalizowanych rzemieślników, z najwyższej jakości materiałów. Dopieszczane w nieskończoność, aż osiągną perfekcję godną naszej marki.

Zapewniamy naszych klientów, że każda para, którą oferujemy jest wykonana ręcznie z najwyższej jakości komponentów a także przy wykorzystaniu wysokogatunkowych skór. Dzięki temu będą mogli Państwo cieszyć się z zakupu przez wiele lat.

Kopyta inaczej zwane odlewami, na których produkowane są przez nas buty przechodzą przez szereg testów w celu sprawdzenia czy ich tęgość i parametry wystarczą, aby zapewnić kobietom komfort noszenia butów przez cały dzień.

Zatrudniamy tylko doświadczonych pracowników z wieloletnim stażem. Wykwalifikowani szewcy wkładają serce w każdą parę butów, jaką tworzą razem z nami. Buty są starannie formowane, aby następnie móc dodać ręcznie wszystkie dodatkowe elementy.

Nad każdą parą butów pracuje aż 10 osób, dzięki temu buty są tak niezwykle wygodne, a Ty możesz się cieszyć z komfortu ich noszenia przez wiele lat.

1.

 Zaczynamy od wykroju cholewki – najważniejszej części buta. Każdy wzór cholewki posiada swoją formę.

2.

Każdy fason i rozmiar buta to inna forma. Jej stworzenie wymaga wysokich kwalifikacjidlatego w L37 zajmują się tym specjalnie wyszkoleni technolodzy. Forma musi pasować do kopyta, na którym będzie zaćwiekowana – nie można użyć formy z buta czółenka o obcasie 8 - centymetrowym do stworzenia czółenka o obcasie niższym lub wyższym.

3.

Ze skóry, z której wycięliśmy cholewkę, wycinamy również podszewkę, czyli wewnętrzną część cholewki. W L37 dbamy o najwyższą jakość materiałów, których używamy. Wybieramy zawsze skóry pierwszego gatunku. Nasze buty nigdy nie powstają z tańszych zamienników. Wiesz, co nosisz! Ze skóry wycinamy również wyściółkę (wkładkę).

4.

Zanim cholewka przejdzie do etapu produkcji, trafia w sprawne ręce cholewkarza – osoby, która zszywa poszczególne elementy cholewki (ich ilość zależy ściśle od fasonu buta), a potem poddaje cholewkę procesowi metkalowania, czyli wszycia między warstwy skóry metkalu, materiału usztywniającego cholewkę.

5.

Następnie przechodzimy do formowania kształtu przyszłego buta na specjalnym kopycie. Większość naszych kopyt sprowadzamy z Włoch. Każdy rozmiar i fason buta wymaga zastosowania innego kopyta. Buty o okrągłych noskach i noskach spiczastych, buty o różnych wysokościach obcasa – każdy formowany jest indywidualnie!

6.

Kolejny etap to ćwiekowanie buta, czyli naciąganie cholewki na kopyto za pomocą gwoździ i kleju. Między kopytem a cholewką znajduje się podpodeszwa,potocznie nazywana brandzlem. Brandzel wykonuje się z elastycznego materiału, a dzięki zastosowaniu gąbki na całej jego długości, buty będą wygodne jak bamboszki!

7.

Cholewkę wygrzewamy na specjalnych podgrzewaczach.

8.

Teraz przystępujemy do szlifowania. Ścieramy nadmiar skóry, aby but był cienki i delikatny.

9.

Spód smarujemy klejem i pozwalamy mu dobrze wyschnąć, zanim doczepimy go do buta.

10.

Obcas najpierw przybijamy ręcznie, a potem na specjalnej maszynie dociskamy go do buta, żeby został na swoim miejscu do końca świata i jeden dzień dłużej.

11.

Na koniec but trafia do działu oczyszczenia, gdzie z pomocą specjalnych szczotek i preparatów poddawany jest czyszczeniu zewnętrznemu, np. z pozostałości po kleju.

12.

A oto Twoja szczęśliwa dwunastka! Wklejamy logo L37 na wyściółce buta, opisujemy go i oznaczamy piktogramami, abyś za chwilę mogła otworzyć pudełko ze swoją wymarzoną parą butów i westchnąć z zachwytu!

LOFT37 sp. Z o.o., Aleje Jerozolimskie 49/41, 00-697 warszawa +48 519 898 418 regon: 146681870, sąd rejonowy dla m. St. Warszawy w warszawie, xii wydział gospodarczy krajowego rejestru sądowego pod numerem krs 0000462821, kapitał zakładowy opłacony w całości: 30’000,00zł.